Е ова фрапе ме плени со својот вкус ама и боја...

Сите состојки ги ставаме во чаша за Нутрибулет и блендираме до измазнување на смесата која потоа ја ставаме во чаша.
Декорираме со топка сладолед, нане и аронија и уживаме во вкусот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани