Се топи на тивок оган маргаринот, млекото, какаото, Алми крем Винчини и се трга од оган да олади малку. Се додаваат тортичките, меденото срце сето ситно издробено и се мешат. На крај се додава румот. Се прават бомбци.
Се мати слатката павлака, се става на бомбиците и ситно сецкана наполитанка премиер на Винчини. 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови