1. Во сад се става брашното, во средината се прави дупка и се става квасецот 1/2 од водата и шеќерот, а солта се исипува од страна.
2. Кога квасецот ќе се актвира се додава останатата вода и маслото и се замесува тесто.
3. Тестото се остава да се дуплира на топло.
4. Се размесува тестото и се кинат топчиња на секое топче се прави дупка во средината така се формираат гевреците и се оставаат на набрашнета површина да одморат 10 минути.
5. Во тенџере на оган се става 1,5-2 литри вода и се загрева, но не да врие, се додаваат медот, шеќерот и содата.
6. Во водата се ставаат ѓевреците да се подварат (водата не треба да врие) и внимателно се вадат од водата со лажица решетка, се оставаат да се подоладат 20-30 секунди и се валкаат во сусамот.
7. Се редат во претходно намаслена тавичка и се посолуваат, се печат на 200 степени до поруменување.
- Сусамот можи да се запечи претходно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови