1. Јајцето се мати со шеќерот и ванилите.
2. Се додава масло и маргарин, а потоа и кокос и брашно и пециво.
3. Се замесува средно тесто.
4. Се дели на два дела, во едниот дел се додава цимет и се размесува.
5. Од двата дела се зема по малку, се формираат топчиња, се редат во плех и се печат на 200 степени во загреана рерна околу 15 минути додека убаво да поруменат.
6. Потоа се валкаат топли во шеќер во прав.
7. Колку повеќе ќе отстојат толку ќе се поубави за јадење.
8. Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови