1. Сладоледот во прав се мати со млекото додека да стане цврста маса.
2. На страна се мати слатката павлака, но не сосем цврста туку само да згусне.
3. Се спојуваат двете смеси, се ренда чоколадото, се меша се убаво.
4. Се сместува во пластичен сад и се складира на 6 - 8 часа во замрзнувач.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови