Млекото ставете го на оган заедно со шеќерот да врие. Кога ќе почне да врие додадете го оризот,  мешајте убаво за да не ви загори и постепено додавајте го пудингот од ванила. Варете додека се згусне, а при крајот додадете ја ванилата .
Во мали филџани во кој сте ставиле најлонска фолија или во калапчња ставајте по 2 супени лажици од филот во средина вметнете малини и оставете да се стегне потоа извалкајте ги во мелени ореви и послужете.
На здравје !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови