Подготовка
Најбрза и едноставна подготовка на запечени макарони.
Во огноотпорна тава со капак истурете ги макароните.
Во макароните измешајте го дробеното сирење и трите јајца.
Ставете масло и повторно измешајте. Додадете ја киселата вода и печете на 220 степени околу 45мин. се додека не испари киселата вода и не се запечат макароните.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани