1. Го матиме маргаринот, со шеќерот и жолчките. Потоа ги додаваме останатите состојки и матиме додека се соедини смесата.
2. Го печеме пандишпанот 20 мин на 180 степени, потоа оставаме кратко да се олади.
3.Премачкуваме со мармалад, па најгоре ставаме од снегот од белки.
Допекуваме уште 10 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови