Се матат редоследно состојките при што на крај со мешање се додаваат сирењето, кашкавалот и шунката.
Смесата се става во намастена и набрашнета тепсија бр 28 и се посипува со сусам. Се печи во загреана рерна од 180 С додека не порумени одозгора.

Послужете им ја на децата со јогурт.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани