1. Во сад се ставаат јогуртот, млекото, маслото, кокосот,  шеќерот,  брашното,  ванилин шеќерот и прашокот за печиво. Се матат со миксер и се ставаат во калап за печење и се печат во предходно загреана рерна.
2. Откако тестото ќе се испече се премачкува со предходно стопеното чоколадо со 3 лажици масло

*Чаша од 200 мл.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови