Боранијата подсварете ја околу 15мин.
Исто толку и ракчињата
Исцедете ги. Додадете маслиново масло, сол, бибер, магдонос и босилек. Промешајте.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови