Најпрво се мати со миксер слатката павлака се додека не се добие добра густина. Потоа се додаваат предходно насечканите ресани и бананки. Се меша со лажица. Се додаваат и мелените ореви и бисквити. Откако се убаво ќе се измеша се прават топчиња со големина колку орев и се увакуваат во кокос или мелени ореви ( по желба).
Се сервираат на чинија во хартиени корпички.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови