Ги мелеме бадемите. Бананата, урмите, сливите, какаото и стевиата ги ставаме во Нутрибулет и ги блендираме. Ги соединуваме со бадемите мешајќи со лажица. Формираме бомбици кои ги валкаме во кокос или сечкани бадеми.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани