Тортата е празнична, едноставна и вкусна.
Печењето за сите 3 кори е во бр. 30 модла, најдолу под секоја кора користев хартија за печење.
Подготовката на секоја кора е иста и вообичаена. Се бијат јајцата се додава шеќерот, врела вода, брашното помешано со печиво, ореви и лешници кои претходно е убаво да се потпечат ,,на суво,, над шпорет неколку минутки пред да се сомелат.
Секоја кора се печи на 200 во загреана рерна.
За кората со белки не е потребно печиво. Се бијат белките со шеќер, се исклучва миксерот, се додаваат останатите состојки. Со дрвена лажица се меша и се тура над хартија, се печи исто.

За филот, се бијат жолчките, се става на оган млекото, се додава прашокот за пудинг помешан претходно со малку од количината предвидено млеко. Се додаваат жолчките и на тивко се вари крем.
На страна се бие путерот,с е изедначуваат заедно со ладен пудинг.

Во погоден сад на оган се ставаат јатки ореви или лешници зависи што ви е по вкус поубаво, да се потпечат на суво, притоа мешајќи. Ладни се мелат.

Во трет сад се бие слатката павлака,се ддава од претходно подготвениот фил во биена сатка павлака, лажица по лажица и на крај се додаваат мелените ореви. На погодна подлога ставаме првата кора, фил, третата кора, фил најгоре втората кора. Се украсува по желба. На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови