1. Лебот се става во рерна да се запечи.
2. Авокадото се гмечи со вилушка.
3. Печените лепчиња се премачкуваат со авокадото, јајцето се лупи се сечи на половина и се страва врз лепчињата.
4. Лепчињата се зачинуваат со сол, цен бибер и црвен пипер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови