Испечати

Свински кременадли во сос од печурки

Свински кременадли во сос од печурки

Состојки

  • 1 лажиче зачин
  • 1 крем супа од печурки
  • 4 парчиња кременадли

Подготовка

Кременадлите ги пржиме во загреано масло, додека да поруменат убаво. Во меѓувреме во друго тенџере ја вариме крем супата, но ставаме вода дупло помалку од тоа што пишува на кесичката за да добиме густ сос .
Откако ке се испржат кременадлите ги додаваме во сосот и вариме уште 5 минути, да впијат од течноста.
Брзо, лесно и вкусно , хехех