Испечати

Виенски полумесечини

Виенски полумесечини

Состојки

  • 200 гр брашно
  • 1/2 јајце
  • 100 гр потпечени мелени лешници
  • 75 гр шеќер
  • 100 гр путер
  • 1/2 лажица сок од лимон
  • 1 кесичка ванилин шеќер
  • За посипување
  • 100 гр шеќер во прав,ситно рендан кора од 1/4 лимон
  • 1 кесичка ванила шеќер

Подготовка

Се топат во уста, превкусни се. Ова се тип на ванилици кои се прават во Виена за божиќните празници.
Прво лешниците се запекуваат во рерна и ситно се мелат.
Од сите состојки се замесува тесто кое треба да е мазно и не лепливо.
Тестото се остава во фрижидер околу еден час да одмори.
Потоа со рака се формираат полумесечинки.
Се печат во загреана рерна на 180 степени околу петнаесетина минути.
Се чека да се изладат, се посипуваат со шеќер во прав во кој се додава 1 ванила и кората од лимон.