Испечати

Видео рецепт: Коктел Bloody Mary

Видео рецепт: Коктел Bloody Mary

Состојки

  • 250 мл. доматен сок
  • 1 лажичка рендан рен
  • малку мраз
  • 1 ½ гранче целер
  • 2 капки чили сос
  • 1 лажичка Ворчестер сос
  • сок од 1/2 лимон
  • сол и бибер

Ви даваме рецепт за безалкохолен коктел Bloody Mary. Но, ако решите да додадете вотка, ние тука ништо не можеме :)