Испечати

Видео рецепт: Ориз со зеленчук и јајца

Видео рецепт: Ориз со зеленчук и јајца

Состојки

  • малку масло
  • 3 јајца
  • малку сол
  • 100 гр. брокула
  • 2 средни моркови
  • 1 лажица соја сос
  • 100 гр. грашок
  • 100 гр. ориз (сварен)
  • 1 лажичка сусамово масло

Основен рецепт за ориз со зеленчук и омлет на кинески начин, во него може да додадете и рачкиња, или шунка по желба.