Испечати

Видео рецепт: Печен чипс

Видео рецепт: Печен чипс

Состојки

  • 3 кг. компири
  • 200 гр. свинска маст
  • 3 лажици морска сол
  • малку оригано
  • За прелив ќе ви треба:
  • лук и сол
  • 180 гр. павлака
  • За декорација ќе ви треба:
  • сув мајоран

Здрав и вкусен чипс од компир, печен во рерна, идеален за било кој дел од денот.