Испечати

Смути со агаве (посно, веган)

Смути со агаве (посно, веган)

Состојки

  • 1 круша
  • 1 банана
  • 1 лажица дмБио агаве засладувач
  • 1 лажица чиа семе
  • неколку ореви
  • една рака аронија
  • околу 100 мл вода или јогурт

Подготовка

Сите состојки ги ставаме во Multifresh Вакум блендер и протектор на хранливи состојки и откако ќе ги изблендира уживаме во ова смути со прекрасна виолетова боја....