Испечати

Бомбици со три состојки

Бомбици со три состојки

Состојки

  • 200 гр ореви
  • 2 лажици путер од кикирики
  • 1 лажица мед

Подготовка

Превкусни...
Оревите ги мелеме, во нив ги додаваме путерот од кикирики и медот. Мешаме до соединување и потоа формираме бомбици.
Забелешка
Оревите ги мелев ама оставив и парчиња ситно сечкани низ оревите. Кикирики путер и мед ставив полни лажици. Медот ми е кристализиран, за да нема недоразбирање.