Испечати

Лесни и брзи колачиња со бисквити

Лесни и брзи колачиња со бисквити

Состојки

  • 400грама мелени бисквити
  • 125 грама маргарин
  • 5 лажици шеќер
  • 200мл овошен сок
  • 3 лажици кокосово брашно

Подготовка

Совршени колачина, подготвени на совршено лесен начин!

Во сад, со електричен миксер, се матат шеќерот и маргаринот. Се добива пенаста смеса, на која се додаваат и бисквитите и кокосовото брашно. Потоа постепено се додава и овошниот сок, чиј вкус ќе биде по ваш избор. Откако ќе се добие кремаста смеса, се месе со рака за да се добие бисквитно тесто. Се прават топчиња, а декорацијата е исто така, по ваш вкус.
На здравје!

Забелешка
Доколку е потребно, за да се добие бисквитно тесто, се додаваат уште малку мелени бисквити. А за декорација, Ви го препорачувам она што го направив јас - ги извалкав во кокосово брашно и трошки за колачи во боја, но сепак изборот е Ваш!