Испечати

Посни шпагети со печурки

Посни шпагети со печурки

Состојки

  • 300 гр шпагети
  • 250 гр свежи шампињони
  • 1/2 мала главица кромид
  • 3 чешниња лук
  • 4-5 гранчиња магдонос
  • 5 лажици маслиново масло
  • по вкус мешан сув зачин, сол и бибер
  • 200 мл павлака за готвење од соја

Подготовка

Шпагетите ставете ги да се варат во зовриена и солена вода по време означено на паковањето.
Печурките исчистени и измиени изрендајте ги на ливчиња.
Кромидот и лукот ситно исецкајте ги и ставете ги во тава со маслото малку да се запржат. Додајте ги печурките, магдоносот ситно исецкан и зачините по вкус. Оставете ги да се динстаат додека течноста им испари. Тогаш додајте ги шпагетите исцедени од водата и измешајте ги. Додајте ја и павлаката и повторно измешајте ги. Послужете ги топли.