Испечати

Освежителен коктел со мед

Освежителен коктел со мед

Состојки

  • 1 лимон исцеден
  • 1 мандарина исцедена
  • 1-2 лажички мед
  • 1/4 лажиче ѓумбир мелен
  • 150 мл кисела вода
  • мента, кора од лимон

Подготовка

Едноставен, вкусен напиток со кој може да почне денот.

Сите состојки соединете ги, ставете ги во чаша, промешајте .
Декорирајте со кора од лимон и гранче мента.
Наздравје