Испечати

Зеленица

Зеленица

Состојки

  • 4 јајца
  • 1 шоља масло
  • 1 парце сирење рендано
  • 14 лајци брашно
  • 1 шоља јогурт
  • 1 пециво
  • 2 лајци спанак

Подготовка

Сето ова заедно го мешаме и ставаме во тавче бр.28. Одозгора му ставаме сусам или ким и го ставаме да се печи.
Сирењето да биде дробено со раце.