Испечати

Млечен намаз со топено сирење и павлака

Млечен намаз со топено сирење и павлака

Состојки

  • 3 парчиња топено сирење
  • 3 лажици кисела павлака 20% масленост
  • 3 лажици мајонез

Подготовка

Подготовка
1. Парчињата топено сирење се пасираат со вилушка
2. Се додава павлаката и се заедно се меша убаво да се соедини
3. На крај се додава и мајнезот и се заедно се соединува
...Јас овој намаз го користам за грицкање пред ТВ со солени крекерии бисквити, или чипс и слични грицки, но може и како намаз за појадок наутро на интегрално лепче.