Испечати

Бело ментол смути

Бело ментол смути

Состојки

  • 1/2 авокадо
  • 1 банана
  • 1 рака индиски ореви
  • 1 лажичка чиа семе
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица кокосов путер
  • 5-6 листа нане
  • 100 мл вода или по потреба

Подготовка

Ова ментол-авокадно смути ми го разубавува почетокот на денот.

Подготовка
Сите состојки ставете ги во чашката од Нутрибулет или друг блендер и блендирајте до измазнување на смесата.
Додавајте вода според густината која сакате да ви биде смутито . Доколку сакате покалорично смути водата заменете ја со млеко.

На здравје уживање!