Испечати

Видео рецепт: Протеински американски палачинки

Видео рецепт: Протеински американски палачинки

Состојки

  • 4 јајца
  • 1 банана
  • 100 гр. овесни снегулки
  • 1 лажичка прашок за пециво
  • 1 лажичка мелен кардамон
  • 250 гр. младо сирење или урда
  • кокосово масло
  • 2 лажици смеса за палачинки

Овие палачинки се без брашно, со повеќе протеини, идеални за сите кои се на диета или кои спортуваат.