Испечати

Видео рецепт: Ванила сос

Видео рецепт: Ванила сос

Состојки

  • 120 гр. шеќер
  • 2 лажици густин
  • 2 жолчки
  • 650 мл. млеко
  • 1 лажичка ванила екстракт

Подгответе вкусен ванила сос кој може да го употребите за филување палачинки, или пак други печени десерти.