Испечати

Детокс вода со нане чај

Детокс  вода со нане чај

Состојки

  • 3 гранчиња нане
  • 1 лимон ( сокот )
  • 1 лажица чиа семе
  • 1лажиче мед
  • 400мл вода
  • 1 см ѓумбир

Подготовка

Течноста за чајот треба да е околу 400 мл.
Го попаруваме нането и оставаме да излади, па цедиме.
Во чајот од нане додаваме цеден свеж сок од лимон,1 лажичка мед,1 лажица чиа семе и 1 сантиметар рендан ѓумбир.
Го промешуваме.
Оставаме да отстои, па повторно промешуваме.
По желба ставете и свежи листови нане.
Конзумирајте ја оваа течност еднаш во неделата.
Нека е за здравје