Испечати

Видео рецепт: Печен зеленчук со овошје

Видео рецепт: Печен зеленчук со овошје

Состојки

  • 3 јаболка
  • 3 грозда
  • 500 гр. прокељ
  • 150 гр. пињоли (или други јатки)
  • маслиново масло
  • оцет балсамико
  • сол и црн бибер

Подгответе малку поинаков прилог од зеленчук комбиниран со овошје. Или, пак, послужете го како салата.