Испечати

Витаминска посна салата

Витаминска посна салата

Состојки

  • 1 поголем варен компир
  • 1 рака варени зрна бел грав
  • 2 зелени кромидчиња
  • 1 рака зелени маслинки ( со црвена пиперка без семки)
  • 2 раце обарна златна мешавина(морков, грашок и пчека)
  • 2 кисели краставичиња од туршија
  • 2 кисели моркова од туршија
  • 1 зелена пиперка од туршија
  • 1 варено цвекло
  • 1 главица кромид (сечена на тенки полумесечинки)

Подготовка

1. Се вари и обарува зеленчукот ( компир, златнта мешавина и цвеклото)
2. Се сечка се на ситни парчиња и се зачинува.