Испечати

Видео рецепт: Лосос со прелив од лук и магдонос

Видео рецепт: Лосос со прелив од лук и магдонос

Состојки

  • 1 рака магдонос
  • 4 чешниња лук
  • 4 лажици маслиново масло
  • 4 парчиња лосос
  • 2 тиквички
  • сол и бибер
  • 1 лимон

Најбрз и најздрав начин да подготвите риба е да ја испечете во рерна, прелиена со маринада од зачини и лимон.