Испечати

Видео рецепт: Супа од домати со брускети

Видео рецепт: Супа од домати со брускети

Состојки

 • 2 лажици маслиново масло
 • 250 гр. кромид
 • 2 чешниња лук
 • 1/2 лажичка буковец
 • 1 л. домати од конзерва
 • 650 мл. пилешки бујон
 • 1 лажичка оригано
 • 1/2 багет леб
 • маслиново масло
 • 200 гр. моцарела
 • сол и бибер

Дури и кога немате свежи домати, подгответе брзо и лесно супа од домати со Делимано Дуомикс.