Испечати

Видео рецепт: Кинески пелмени со месо

Видео рецепт: Кинески пелмени со месо

Состојки

 • 250 гр. брашно
 • 1 лажичка шеќер
 • 1 лажичка квасец
 • малку сол
 • 130 мл. вода
 • 100 гр. зелка
 • 1 рака магдонос
 • 150 гр. мешано мелено месо
 • 1 јајце
 • 1 лажица соја сос
 • 1 лажичка сусамово масло
 • сол и бибер
 • малку масло
 • малку вода
 • соја сос и балсамико
 • млад кромид

Еден од најпопуларните кинески рецепти, кој може да го подгответе едноставно во вашиот дом.