Испечати

Видео рецепт: Цветни кифли во погача

Видео рецепт: Цветни кифли во погача

Состојки

  • 500 гр. брашно
  • 50 гр. инстант пире
  • 4 лажици шеќер
  • 1/2 лажичка сол
  • 1 сув квасец
  • Кора од 1/2 лимон и 1/2 портокал
  • 60 мл. масло
  • 300 мл. млеко

Декоративна погача направена од кифли во форма на рози. Вистински украс на трпезата.