Испечати

Карфиол во сос од млеко

Карфиол во сос од млеко

Состојки

  • 1 помала главичка свеж карфиол
  • 1/2 лажичка сол
  • 2 лажици брашно
  • 1 лажица мешан сув зачин
  • 300 мл. млеко (по потреба и повеќе)
  • по желба црн пипер, свеж магдонос
  • по потреба вода и масло

Подготовка

Одличен како прилог со месо, а за љубителите на карфиол како комплетен оброк.

- Свежиот карфиол се мие и се сечка на помали цветови.
- Во тенџере се става вода и сол да зоврие, а потоа се додава карфиолот, се намалува температурата и се вари околу 10 минути, односно малку да омекне, па се вади настрана и се цеди.
- Во тавче се става малку масло и брашното, се запржува на тивок оган се додека брашното да порумени.
- Потоа се става мешан сув зачин, по желба црн пипер и постепено се додава млекото цело време мешајќи. Се добива густ млечен сос кој се крчка на тивко.
- Се додава исцедениот карфиол, се меша со сосот и ако е многу густо може да се додаде уште малку млеко.
- На тивко се крчка уште некое време, а пред јадење се наросува сечкан свеж магдонос и зачини по вкус.