Испечати

Видео рецепт: Светкави колачиња

Видео рецепт: Светкави колачиња

Состојки

 • 50 гр. ореви
 • 50 гр. чоколадо
 • 50 гр. суво грозје
 • 50 гр. брусница
 • 5-6 сечкани суви кајсии
 • 1 рамна лажичка пециво
 • 100 гр. шеќер
 • 230 гр. брашно
 • 125 гр. путер
 • 1 јајце
 • може и кора од портокал

Вкусни домашни колачиња со сушено овошје, кои можете да ги направите во форми по ваша желба.