Испечати

Летен освежителен милкшејк

Летен освежителен милкшејк

Состојки

  • 1 Банана (позрела)
  • 1 Праска
  • 100 мл Млеко
  • 5 Коцки мраз

Подготовка

Идеален летен пијалок, богат со хранливи состојки, витамини и минерали.

Подготовка:

1. Во чашката од нутрибулетот ги ставаме бананата и праската, сецкани на помали парчиња.

2. Го додаваме млекото и коцките мраз. Блендираме до хомогенизирање. Послужуваме веднаш.

Совет - за дополнителна блажина, додадете неколку урми или мед. Jас не додадов, бидејќи бананата и праската беа доволно зрели.

На здравје!