Испечати

Видео рецепт: Намаз од авокадо и семки од тиква

Видео рецепт: Намаз од авокадо и семки од тиква

Состојки

  • 100 гр. семки од тиква
  • 1 авокадо
  • 50 мл. маслиново масло
  • 4 чешниња лук
  • сок од 1/2 лимон
  • 1/2 лажичка сол
  • 1/2 лажичка бибер

Вкусен, посен, намаз од авокадо и семки од тиква. Вкусот може да го дополните со зачини по ваша желба.