Испечати

Видео рецепт: Пица од компири

Видео рецепт: Пица од компири

Состојки

  • 1 кг. компири
  • малку сол
  • маслиново масло
  • 2 тиквички
  • шери домати
  • 2 јајца
  • малку оригано
  • малку рузмарин
  • 2 чешниња лук
  • 200 гр. ајдамер

Интересна идеја за пица во која наместо подлога од тесто, користиме компир. Филот е по ваша желба.