Испечати

Видео рецепт: Маринирани пастрмки

Видео рецепт: Маринирани пастрмки

Состојки

  • 2 пастрмки
  • 6 чешниња 6 чешниња
  • 1/3 китка магдонос
  • малку рузмарин
  • 1/2 шолја маслиново масло
  • 1/2 лажичка мелен ким
  • 1 лажичка црвен пипер
  • 1 лажичка сол

Кога ви треба брз, едноставен и здрав ручек, ова е идеалниот рецепт.