Испечати

Здрав пијалок од банана и морков

Здрав пијалок од банана и морков

Состојки

  • 4 моркови
  • 1 банана
  • 1 сок од 1 лимон
  • 1/2лажиче ленено семе (мелено)
  • 1чаша 200мл вода

Подготовка

Свеж сок за добивање на енергија и зголемување на имунитетот.
Сите суви состојки ставете ги во соковникот и помешајте ги со водата.
Пуштете соковникот нека си ја заврши својата работа и ќе добиете јак свеж сок.
Ако немате соковник можете да искористите и блендер, само што ќе морате после сокот да го прецедите.
Послужете си го пијалокот со коцки мраз.
Ако не ви одговара блажината, можете да додадете мед или маџун.
Нека ова стане дел од вашето секојдневие.
На здравје.