Испечати

Видео рецепт: Слатки тестенини Палачинки

Видео рецепт: Слатки тестенини Палачинки

Состојки

  • 4 јајца
  • малку сол
  • 1 лажица шеќер
  • 300 мл. млеко
  • 2 шолји брашно
  • 30 мл. масло
  • вода по потреба
  • 100 гр. топено чоколадо
  • бело чоколадо

Чоколаден десерт од палачинки, кој изгледа како тестенини во сос. Многу вкусно!