Испечати

Видео рецепт: Кинеско пилешко

Видео рецепт: Кинеско пилешко

Состојки

 • 1/2 зелка
 • 2 пиперки
 • 3 млади кромидчиња
 • 4 чешниња лук
 • 500 гр. пилешки стек
 • 4 лажици густин
 • маслиново масло
 • 50 мл. соја сос
 • малку сол
 • 100 гр. нудли
 • чили сос
 • малку сусам

Подгответе пилешко со зеленчук на кинески начин - брзо и лесно со новата Делимано Голема Вок тава.