Испечати

Топол напиток со рогач

Топол напиток со рогач

Состојки

  • 1 чаша (250 мл) млеко
  • 2 лажици рогач во прав
  • малку ванилин шеќер
  • по вкус цимет

Подготовка

Топол корисен пијалок со млеко и рогач, со посебна арома, кој сакаат дури дечиња :)

1. Млекото се меша заедно со рогач, ванилинот и циметот.
2. Напитокот се загрева на тивок оган постојано мешајки додека не се добие погуста смеса.