Испечати

Видео рецепт: Супа од тиква

Видео рецепт: Супа од тиква

Состојки

  • 1 тиква
  • 2 чешниња лук
  • 1 лажица сол
  • 150 мл. вода
  • 1 лажица павлака
  • маслиново масло
  • 1/3 лажичка бибер

Здрава и вкусна супа од тиква, идеална за било кој дел од денот.