Испечати

Овошен појадок со мед и цимет

Овошен појадок со мед и цимет

Состојки

  • 1 банана
  • 1 јаболко
  • 2 портокали
  • 2-3 лажици мед
  • 1/3 лажиче цимет
  • 30 гр ореви
  • 1/2 сок од лимон

Подготовка

1. Овошјето се сече на мали парчиња
2. Оревите ситно се сецкаат
3. Медот се меша со циметот
4. Овошјето и оревите се мешаат и се полеваат со сокот од лимон
5. Најозгора се посипува медот
- Честопати на овој појадок / доручек знам да си доставам и пченкарен корнфлекс...ако сум погладна ...