Испечати

dmBio сол со билки

dmBio сол со билки

Органска нејодирана сол со мешавина од разни билки, која совршено ќе ги зачини сите ваши оброци како супи, сосови, главни јадења, салати и дресинзи.

dmBio e сопствена марка на dm дрогерие маркт специјализирана за органска храна и сертифицирани органски производи.
Сите производи од dmBio гарантираат врвен и докажан органски квалитет преку постојани редовни проверки на состојките и процесот на производство.
Во својот широк асортиман на органски производи dmBio нуди сѐ што ви е потребно за совесна исхрана, од вкусни ужини и закуски, чоколади, разни житарки, производи за печење и готвење, разни напитоци, сокови и чаеви, како и храна за бебиња.